Все починається з корови: дещо про молоко-сировину

Спершу про стандарти: на підприємстві ТОВ «Оржицький молокозавод» заготівля молока здійснюється згідно вимог ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі».

Сировина – тільки з фермерських господарств. Молоко від населення ми категорично не приймаємо, оскільки перевірити дану категорію здавачів молока на предмет виконання санітарно-гігієнічних норм практично неможливо. До того ж, фермерські господарства мають холодильні установки, які підтримують температуру, необхідну для зберігання молока, а ще – доїння відбувається доїльними апаратами та по молокопроводу поступає у резервуари, що виключає контакт з брудом.

Чистота і температура – запорука якості молока. На підприємство молоко надходить охолодженим.  Доставку здійснюють власні автомолцистерни, які щоденно перевіряються на якість миття та дезінфекцію.

Контроль на кожному етапі: 

  • Перевірка здоров’я корів. Здорова корова – якісне молоко.  Молоко, яке закуповують, має отримуватися від здорових корів з господарств благополучних щодо інфекційних захворювань. Щомісяця фермерські господарства перевіряються районними Державними лікарнями ветеринарної медицини та мають відповідні довідки.
  • В лабораторії. Кожну доставлену партію молока лаборанти хімічного та бактеріального аналізу перевіряють на вміст інгібуючих речовин (мийно-дезінфікуючих розчинів), залишків недопустимих ветеринарних препаратів (антибіотиків). А також контролюються фізико-хімічні показники (кислотність, жир, білок, густина, термостійкість). До мікробіологічних показників відноситься загальне бак.-обсіменіння – це санітарно – гігієнічний показник чистоти в господарстві та кількість соматичних клітин – маститні клітини в молоці.

За даними показниками  молоко розподіляють на такі гатунки: екстра, вищий, перший та другий. Ці показники регламентуються в ДСТУ 3662-97.

На наше підприємство надходить молоко вищого ґатунку.

  • На місцях Крім лабораторного контролю на підприємстві, працівники лабораторії здійснюють і періодичний об′їзд фермерських господарств, де ведеться спостереження за умовами утримання корів, санітарно – гігієнічного стану обладнання (доїльні апарати, молокопроводи, холодильні установки).
  • В регіональній державній лабораторії Дерпродспоживслужби. Показники безпеки – токсичні елементи, мікотоксини, антибіотики, пестициди, нітрати, гормональні препарати, радіонукліди – контролюються Регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Полтавській обл., яка акредитована Національним агенством  з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ІSO/IES 17025 : 2006.
  • У Пирятинській міжрайонній державній лабораторії. Мікробіологічні показники  контролюються щомісячно Пирятинською міжрайонною державною лабораторією державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка теж акредитована Національним агенством  з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ІSO/IES 17025 : 2006. Згідно графіку періодичності ми доставляємо свою сировину та продукцію для здійснення даних досліджень.

Підводячи підсумок можна сказати одне: якісна натуральна  сировина – одна з головних умов якості наших молочних продуктів!