На етносвяті “Щедра Масляна” полтавці ласували сонячними млинцями зі сметаною “ЗароГ”

10 березня кілька сотень полтавців завітали на Театральну площу, аби взяти участь в етносвяті «Щедра Масляна», що його організувала Полтавська міська рада.

Погода у перші половині дня була погожою, тому вулиця Соборності – багатолюдна. На ній розмістили торговельні точки. Спочатку – для виробників хенд мейду, ближче до театру – фаст фуд.

Хоча етнографи і культурологи наввипередки доводять, що українцям не притаманно готувати на Масницю млинці, і традиційною окрасою столу були вареники – якраз вареників на ятках ми не зустріли зовсім. Натомість побачили блини і шашлики. Міська рада організувала акцію безкоштовної роздачі млинців. Їх на волонтерських засадах готували та пригощали учасників свята учні полтавського профтехучилища номер 21 імені Чепіги. ТМ “ЗароГ” виступила спонсором акції – вони надали свою продукцію: сир і сметану. Учні розповіли, що у асортименті – три види млинців. З печінкою, сиром та джемом. До початку роздачі порядок забезпечують патрульні.

На площі розгорнулося кілька мистецьких локацій. Це сцена, майстер – класи, майданчики розваг

Серед учасників – керівництво полтавської міської ради. За новою традицією, вони не вимовляли промови , а просто гуляли разом з друзями та родинами.Свято тривало кілька годин поспіль.